Zpět na domovskou stránku

Trojice mezinárodních veletrhů po dvou letech opět v Brně
Techagro - Animal Vetex - Silva Regina

veletrh Techagroveletrh Animal Vetexveletrh Silva Regina

Dva roky uběhly jako voda a brány areálu Brněnského výstaviště se budou opět otevírat návštěvníkům takřka ze všech koutů světa. Pokud se i vy zajímáte o to, co je nového v oblasti zemědělství, veterinárního lékařství a lesnictví, tak již máte ve svém diáři dozajista poznamenaný termín tohoto tradičního mezinárodního setkání, na které se můžete dostavit i vy ve dnech 21. až 25. března 2010.

V roce 2008 toho bylo na veletrhu Techagro mnoho k vidění
V roce 2008 toho bylo na veletrhu Techagro mnoho k vidění
(Foto: Michaela Kulíšková)

Pokud patříte k lidem, kteří si na živobytí vydělávají v zemědělství nebo lesnictví a zajímají se o novinky a pokrok, kterého bylo za posledních několik let dosaženo, pak si jistě nenecháte ujít příležitost setkat se s odborníky z domova i ze zahraničí.

V roce 2008 se veletrhů Techagro - Animal Vetex - Silva Regina zúčastnilo téměř 760 vystavovatelů ze 20 zemí a jejich prezentace v areálu výstaviště BVV navštívilo přes 93 tisíc návštěvníků z více než 50 zemí. I v letošním roce jsou vystavovatelé připraveni v nemenší míře na zástupy návštěvníků, zajímajících se o novinky, které jim mohou pomoci usnadnit a zefektivnit produkci.

Jedním z vystavovatelů, kteří si pro letošní ročník mezinárodního veletrhu připravili celou řadu novinek je firma BAUER TECHNICS, která projektuje a dodává komplexní technologie a stavby pro zemědělství. Zaměřuje se převážně na velké projekty pro ŽV, resp. projekty „na klíč“ a velké, zejména exportní komplexní dodávky technologií, technologických celků i celých staveb - příkladem může být nově otevřená stáj BAUER pro dojnice v Rusku nebo inovovaná konstrukce stáje dojnic z lepených profilů v ZD Maleč (kterou staví „na klíč“ BAUER TECHNICS), jež se vyznačuje zajímavým statickým schematem a tím i nižší cenou než jiné konstrukce na českém trhu.

inovovaná konstrukce stáje dojnic z lepených profilů v ZD Maleč nově otevřená stáj BAUER pro dojnice v Rusku nový typ kejdových lopat JOZ s možností čištění rýh v podlaze Nový typ PUR matrací BAUER TECHNICS Nový typ PUR matrací BAUER TECHNICS
(Foto: BAUER TECHNICS)

Mezi novinky, které má firma BAUER TECHNICS pro chovatele připraveny, patří například nový typ kejdových lopat JOZ s možností čištění rýh v podlaze je důležitý pro udržení „protiskluzu“ na podlaze nebo nový typ PUR matrací BAUER TECHNICS s pokrytím pryžovým kobercem, který se ve všech srovnávacích testech ukázal jako nejlepší nejen pro pohodlí krav i z hlediska čistoty zvířat.

Další fotografie z předcházejícího ročníku veletrhu Techagro naleznete na stránkách BVV

součástí veletrhu Animal Vetex jsou i expozice hospodářských zvířat
Na veletrhu Animal Vetex najdete i expozice hospodářských zvířat
(Foto: Jiří Zach)

Na veletrh Animal Vetex přijedou své novinky představit zástupci mnoha firem, mezi nimiž jsou výrobci, dovozci a distributoři krmiv, veterinární techniky a léčiv nebo třeba firmy poskytující poradenství a služby pro chovatele, ale také sami chovatelé. Na výstavišti tak nebudou ani při letošním ročníku veletrhu Animal Vetex chybět ukázkové expozice hospodářských zvířat nebo soutěžní přehlídky. Například v pondělí 22. 3. budou mít návštěvníci možnost vidět přehlídku českého strakatého skotu a v úterý 23. 3. přehlídku masného skotu. Ale i milovníci ostatních druhů si bezesporu opět přijdou na své.

Další fotografie z předcházejícího ročníku veletrhu Animal Vetex naleznete na stránkách BVV

lesnické expozice lákají zástupy návštěvníků
Lesnické expozice lákají zástupy návštěvníků (Foto: Jiří Zach)

Krom veletrhu Silva Regina, kde vám své novinky představí výrobci, dovozci a distributoři lesnické techniky, loveckých zbraní a potřeb pro myslivost, můžete navštívi i Světovou výstavu vývoje myslivosti a lovectví nebo mezinárodní výstavu rybářských potřeb Rybářství (které budou návštěvníkům přístupné až do 28. 3.). V pavilonu Z tak budou návštěvníci nahlédnout nejen do rozsáhlého odvětví myslivosti, kde budou vystaveny nejen raritní trofeje, umělecké sbírky s loveckou tématikou, výstava fotografií a expozice světových safari klubů. Nebudou chybět expozice historických a současných zbraní, optické systémy a lovecká výstroj.

Další fotografie z předcházejícího ročníku veletrhu Animal Vetex naleznete na stránkách BVV

A pokud vás zajímá produkce a zpracování biomasy, tak v letošním roce se toto téma stalo jedním z hlavních oborů veletržního programu. Biomasa 2010 pomůže zájemcům odhalit všemožná zákoutí efektivního pěstování energetických plodin a jejich následného využití jako obnovitelného zdroje energie.

Tak co, přijedete se do Brna podívat? Třeba budeme mít štěstí a potkáme se na výstavišti... Těším se na shledanou!

Další informace k mezinárodním veletrhům Techagro, Animal Vetex a Silva Regina můžete nalézt na stránkách BVV.


Autor: Anna Marcinková
© 2010

Datum zveřejnění: 25. 2. 2010


Zpět na domovskou stránku
TOPlist