Zpět na domovskou stránku

kočka domácí (Felis catus)narcis (Narcissus)hlemýžď zahradní (Helix pomatia)korálková výšivkakrálík zakrslý durynskýbavlník bylinný (Gossypium herbaceum)

Galerie Tipy na výlet Kontakty Výměna odkazů copyright

Nabídka
Výuka jazyků
Překlady
Translation
Poradenství v zahradní tvorbě
Poradenství ve využití obnovitelných zdrojů
Odkazy
Biom.cz - biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování, ...
Aukro.cz
Předpověd počasí
BlueBoard.cz
Zajímavosti, tipy, návody a inspirace
Věnujete-li fíkovníku alespoň trochu péče odmění se úrodou sladkých plodů, kterým se jen tak něco nevyrovná

Nebojte se Fíka

Nemějte strach, následující řádky vás nebudou přesvědčovat o tom, že byste se neměli obávat jedince z čeledi psovitých (Canidae), druhu pes domácí (Canis familiaris), „poddruhu“ kreslených, „rasy“ večerníčkové.

Tento článek bude o znamenitých rostlinách druhu fíkovník smokvoň (Ficus carica), čeledi morušovníkovitých (Moraceae), jež provázejí lidstvo jeho dlouhým vývojem a přinášejí mu užitek i chuťový požitek. Ač je máme spojeny především se zeměmi jižní Evropy, dají se s úspěchem pěstovat i u nás.
Třeba vás následující článek přesvědčí a vy to s fíkovníky také zkusíte.

Zveřejněno: 24. 2. 2009

Ptačí budka může do vaší zahrady přilákat užitečné pomocníky

Přichází čas pro ptačí budku

Myslíte, že je na ptačí budku ještě dost času? Nedejte se mýlit. Právě teď je ten správný čas, kdy je třeba nějakou budku postavit, aby se dala v časném předjaří umístit do zahrady. Tak si na ni ptáci budou moci zvyknout – a až přijde ten pravý čas k hnízdění, tak ji třeba obsadí.

Nevíte jak to udělat, aby v takové budce mohli ptáci bezpečně vyvést mladé a rozšířili počet vašich pomocníků v boji se škodlivým hmyzem?
Trochu inspirace můžete najít v tomto článku.

Zveřejněno: 22. 2. 2009

Hlemýžď zahradní (Helix pomatia) může být chován i jako domácí zvíře

Jak se dá začít s chovem hlemýždě zahradního

Hlemýždi nepatří zrovna k nejběžnějším domácím zvířátkům, i když například Achatiny mají celou řadu příznivců a internetových stránek.

"Obyčejný" hlemýžď zahradní (Helix pomatia) si příliš popularity neužívá. Tedy pokud nepočítáme jeho oblibu ve francouzských restauracích, která se postupně rozšiřuje i v naší zemi. A proto jsou v Česku hlemýždi nejenom sbíráni, ale také chováni. I když pokud jde o chov ve "velkém", tak se setkáme spíš s jeho větším a rychleji rostoucím africkým příbuzným - Helix aspersa Maxima. A tady můžete najít celý článek.

Zveřejněno: 17. 2. 2009

na kvetoucí magnolie je krásný pohled

Úžasné magnólie jsou průkopníky

Až se budete na jaře obdivovat kráse květů magnólií, vzpomeňte, že právě ony se staly průkopníky evoluce rostlin, byly totiž prvními rostlinami, jež pro své pohlavní rozmnožování začaly využívat hmyz.

Brzo přijde jaro a s ním znovu vykvetou jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších dřevin, jež zdobí mnohé z našich zahrad. Jsou to magnólie, česky správněji (i když možná dnes už trošku archaicky) nazývané šácholany. Magnólie je pojmenována na počest ředitele botanické zahrady v Montpeliere pana Pierra Magnola (1638-1715). Více se o magnóliích můžete dočíst v připojeném článku.

Zveřejněno: 15. 2. 2009

sekvojovce jsou pozoruhodné velikány

Největší a nejmenší mamutí strom na světě

Odpověď na otázku: Jaký je největší strom na světě? není tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Nejvyšším stromem se skutečně změřenou výškou byla douglaska tisolistá (Pseudotsuga menziesii) poražená v Britské Kolumbii na ostrově Vancouver v roce 1895, která měla výšku plných 128 metrů. Ačkoliv tak vysoké stromy již dnes na světě zřejmě nerostou, existují stromy, které přesahují úctyhodnou výšku sta metrů. Nejčastěji se touto výškou pyšní sekvoje vždyzelené (Sequoia sempervirens). Více si můžete přečíst v článku.

Zveřejněno: 8. 2. 2009

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Dekorace a doplňky
Recepty
Cizrnové dobroty (3)
Koláče s rebarborou (3)
Nealkoholické nápoje (3)
Palačinky a placky (4)
Polévky (2)
Slané koláče a pečivo (4)
Odkazy
domény - webhosting - serverhosting
blog bloger.cz
gurmánka
Maminčiny recepty
Inzerce zdarma
Galerie
mejly-hlíny
DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING
webtržiště
TOPlist