Zpět na domovskou stránku
kočka domácí (Felis catus)narcis (Narcissus)hlemýžď zahradní (Helix pomatia)korálková výšivkakrálík zakrslý durynskýbavlník bylinný (Gossypium herbaceum)

Galerie Tipy na výlet Kontakty Výměna odkazů copyright

Nabídka
Výuka jazyků
Překlady
Translation
Poradenství v zahradní tvorbě
Poradenství ve využití obnovitelných zdrojů
Odkazy
Biom.cz - biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování, ...
Aukro.cz
Předpověd počasí
BlueBoard.cz
Zajímavosti, tipy, návody a inspirace
cizrnový salát s jogurtem

Luštěnina ze Středního východu v české kuchyni - cizrna beraní (Cicer arietinum)

Jak už jsme kdysi psali, tak luštěniny se u nás těší vcelku značné oblibě. Nebojíme se experimentovat a rádi poznáváme nové chutě a tak jsme se seznámili s cizrnou.

Cizrna beraní (Cicera arietinum) je teplomilnou rostlinou z čeledi bobovitých (Fabaceae), která je již několik tisícovek let významnou součástí receptů v arabských zemích a postupem času se dostala i do středomořské stravy. My jsme se rozhodli vám prostřednictím našich oblíbených receptů ukázat, jak se může dostat i do české kuchyně.

Zveřejněno: 18. 7. 2009

grilovaný ananas je cestou ke královskému ocenění nejen na barbecue party

Jak se stát králem „barbecue party“

Jak jsem slíbil, poradím vám, co provést se zbytkem ananasu, kterému jste ukroutili a zasadili jeho vrcholovou růžici listů. Zbytek rozhodně nevyhazujte. Byla by ho veliká škoda!

Je tu totiž léto a s ním i oblíbená doba grilování, a to ať už na sebesofistikovanějších grilech připomínajících pult velínu atomové elektrárny nebo jen tak na roštu položeném na několika kamenech nad řeřavými uhlíky, co zůstaly po táboráku. Následující článek vám přinese návod na to, jak se stát králem takové „barbecue party“.

Zveřejněno: 15. 7. 2009

divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum)

Divizna velkokvětá (Verbascum densiflorum),
pomocnice při léčbě dýchacích cest

Léto budiž pochváleno… Ale co odpovíte, až se zima zeptá, co jste dělali v létě? Až začne být sychravo a přijdou první příznaky nachlazení, tak se jistě hodí bylinky, které jste během léta nasbírali.

A divizna je jednou z těch nejúčinnějších a nejlepších léčivek, které nám příroda celé léto štědře nabízí, a to v podobě jejích květů svítících jak neony reklam. A protože kvete právě nyní, tak následujících pár řádků vám napoví, jak ji zužitkovat.

Zveřejněno: 14. 7. 2009

křen selský (Armoracia rusticana)

Křenové variace nejen pro letní grilování

S letním obdobím přichází také doba zahradních párty a grilování. Neznám ve svém okolí nikoho, kdo by alespoň na víkend nenaložil maso nebo nekoupil nějakou uzeninu, nepřipravil zeleninový salát a neroztopil gril.

A jelikož toto téma je velice obsáhlé, tak mu budeme věnovat hned několik článků. Jako první vám představím několik receptů na pikantní křenové směsi, které je lépe připravit s větším či menším předstihem, protože pro lepší chuť potřebují "období odpočinku" v chladničce.

Zveřejněno: 8. 7. 2009

kopriva dvoudoma (Urtica dioica)

K čemu může být využita kopřiva dvoudomá (Urtica dioica)

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) je jednou z nejznámějších rostlin našich zahrad a luk. Je jednou z populárních léčivek, používaných nejen jako kardiotonikum, ale i pro léčbu cukrovky, je důležitou součástí čisticí jarní kůry.

Přidává se do tradičního velikonočního jídla. Dříve se používala i jako přadná rostlina, ačkoliv její kvalita v tomto směru není valná. V připojeném článku můžete najít jednu z mnoha možností využití speciálně pro ženy.

Zveřejněno: 7. 7. 2009

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Dekorace a doplňky
Recepty
Cizrnové dobroty (3)
Koláče s rebarborou (3)
Nealkoholické nápoje (3)
Palačinky a placky (4)
Polévky (2)
Slané koláče a pečivo (4)
Odkazy
domény - webhosting - serverhosting
blog bloger.cz
gurmánka
Maminčiny recepty
Inzerce zdarma
Galerie
mejly-hlíny
DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING
webtržiště
TOPlist