Zpět na domovskou stránku

kočka domácí (Felis catus)narcis (Narcissus)hlemýžď zahradní (Helix pomatia)korálková výšivkakrálík zakrslý durynskýbavlník bylinný (Gossypium herbaceum)

Galerie Tipy na výlet Kontakty Výměna odkazů copyright

Nabídka
Výuka jazyků
Překlady
Translation
Poradenství v zahradní tvorbě
Poradenství ve využití obnovitelných zdrojů
Odkazy
Biom.cz - biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování, ...
Aukro.cz
Předpověd počasí
BlueBoard.cz
Zajímavosti, tipy, návody a inspirace
krávy plemene bazadaise na pastvě v Pyrenejích

Malá encyklopedie plemen skotu
plemeno bazadaise (Francie)

Při potulování se po výstavišti při nevětší výstavě masného skotu ve Francii - Sommet de l´Elevage - jsem se zadívala na skupinu šedých zvířat, o kterých se rozhodně nedá říci, že by byla nudně šedivá. Jednalo se o masné plemeno bazadaise.

A když už jsem si na výstavě nafotila zástupce tohoto plemene, rozhodla jsem se, že se pokusím o něm zjistit něco více. A protože si to nechci nechat jenom pro sebe, tak si i vy můžete přečíst článek o tom, co se mi zatím podařilo zjistit.

Zveřejněno: 16. 11. 2009

Dosna indica (Canna indica)

Co odpovíte, až se zima zeptá:
Máte správně zazimovanou dosnu indickou?

Každoročně obdivuji v mnoha zahradách a předzahrádkách krásu rozmanitých rostlin. Občas se odhodlám a některou si pořídím. Letos jsem na jaře dostala narychlené sazenice dosny indické (Canna indica) a s velmi stručnými instrukcemi jsme si je odvezli na chalupu.

Jenže, než jsme se nadáli přišel podzim a první mrazíky... a jestliže se chceme příští léto opět těšit krásou této vznešené rostliny, tak nezbývá než hlízy zazimovat. A pokud nevíte jak na to, pak čtěte dále.

Zveřejněno: 5. 11. 2009

trnovník akát (Robinia pseudoacacia)

Biodiverzita, biodiverzanti, zahrádkáři a ti ostatní

Biodiverzita je pojmem, který často používají jako zaříkávadlo lidé, kteří o sobě rádi prohlašují, že mají zelené myšlení, a domnívají se, že udržitelné životní prostředí je to, co všemi možnými i nemožnými prostředky prosazují.

To, že něco prosazují, ještě neznamená, že tématu rozumějí. Něco o biodiverzitě a vlivu člověka na její proměny si můžete přečíst v připojeném článku.

Zveřejněno: 4. 11. 2009

jalovice plemene limousine

Putování po Francii
aneb cesta na Sommet de l´Elevage - díl 2.

Na druhý den našeho odborného zájezdu byla naplánována návštěva největší francouzské výstavy masného skotu - Sommet de l´Elevage.

Na výstavišti v Clermont-Ferrand / Couron byla pro 75 tisíc odborných návštěvníků (více než 2000 jich přijelo ze zahraničí) připravena prezentace cca 1 150 vystavovatelů. Krátké nahlédnutí vám nabízím v připojeném článku.

Zveřejněno: 2. 11. 2009

bohatá úroda dýní

Tykve a dýně jsou dobré nejen na halloweenské strašáky

Když jsme uvažovali o tom, co vysadit na zahrádce na kompostové hromady, tak padla volba na dýně. Myslím, že v té době nikdo z nás netušil, jaká úroda nás čeká.

S postupujícím podzimem dýní přibývalo, a tak jsme se začali potýkat s neodbytnou otázkou: Co s nimi? Většina dýní se dá uvařit a sníst... některé mohou být velmi pěknou dekorací. Nyní se i vy můžete nechat inspirovat.

Zveřejněno: 31. 10. 2009

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Dekorace a doplňky
Recepty
Cizrnové dobroty (3)
Koláče s rebarborou (3)
Nealkoholické nápoje (3)
Palačinky a placky (4)
Polévky (2)
Slané koláče a pečivo (4)
Odkazy
domény - webhosting - serverhosting
blog bloger.cz
gurmánka
Maminčiny recepty
Inzerce zdarma
Galerie
mejly-hlíny
DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING
webtržiště
TOPlist
od 9. 11. 2009