Zpět na domovskou stránku
kočka domácí (Felis catus)narcis (Narcissus)hlemýžď zahradní (Helix pomatia)korálková výšivkakrálík zakrslý durynskýbavlník bylinný (Gossypium herbaceum)

Galerie Chcete mě? Tipy na výlet Kontakty Výměna odkazů copyright

Nabídka
Výuka jazyků
Překlady
Translation
Poradenství v zahradní tvorbě
Poradenství ve využití obnovitelných zdrojů
Odkazy
Biom.cz - biomasa, biopaliva, bioplyn, pelety, kompostování, ...
Aukro.cz
Předpověd počasí
BlueBoard.cz
Zajímavosti, tipy, návody a inspirace
živý vánoční stromek

Živý vánoční stromek vám přinese tu pravou atmosféru Vánoc

Vánoční stromeček patří k typickým symbolům Vánoc. Málokdo si dokáže představit Štědrý den bez nazdobeného vánočního stromku. Jak ale vybrat ten správný? Hlavní otázkou je, zda se rozhodnout pro umělý vánoční stromeček nebo pro jiné řešení.

Je to dilema už od dob, kdy se na trhu objevily první umělé vánoční stromky s „větvičkami“ připomínajícími štětku na čistění láhví. Každé řešení má své zaryté příznivce a odpůrce. Ale existuje ještě jedna možnost a o té je i následující článek.

Zveřejněno: 7. 12. 2009

hlemýžď zahradní (Helix pomatia)

Šnekobraní
aneb podzimní sklizeň na hlemýždí farmě

Na podzim přichází na hlemýždí farmu důležitá práce – sklizeň, neboli šnekobraní. Že se na konci žní pořádají dožínky, jste jistě už slyšeli, jakou souvislost se sklizní vína má vinobraní jistě také víte.

Šnekobraní je pojmem, který znamená, že období hlemýždí aktivity je pro letošek za námi. Budeme ve "šnekofarmaření" pokračovat i v příštím roce? Přečtěte si článek a budete mít jasno...

Zveřejněno: 4. 12. 2009

kvalitní česnek je zdravou přísadou do mnoha jídel

Dejte vale nekvalitnímu česneku...
a vypěstujte si svůj!

Že jste ho letos nestihli zasadit? Nezoufejte, ještě se to dá určitě stihnout. Česnek se totiž dá sázet až do zámrazu. Lépe řečeno, termín výsadby ozimého česneku se řídí teplotou půdy.

Chtělo by se říci: čím později, tím lépe. A letošní teplotní průběh začátku zimy dovoluje vskutku mnohé. V ideálním případě by teplota půdy s vysazeným česnekem měla trvale klesnout pod nějakých 8°C , aby stroužky nebyly v půdě napadány plísněmi rodu Fusarium. V připojeném článku se s vámi podělíme o pár tipů, kterými je vhodné se při sázení česneku řídit.

Zveřejněno: 28. 11. 2009

kakaová dýňová bábovka

První slavnostní večer Klubu přátel české bábovky

Bábovková horečka, která se částečně přehnala i našimi stránkami, má následky. Některé horečky se bez následků prostě neobejdou. Bábovková horečka nepřinesla jen některé nové recepty, ale vyústila i v naše členství v Klubu přátel české bábovky.

Pro první večer Klubu přátel české bábovky bylo duchovním otcem Klubu, Mejlou–Hlínou, vybráno příjemné prostředí litoměřické kavárny Spirála. I když to pro některé bylo trochu z ruky, rozhodně si troufnu tvrdit, že nikdo z přítomných nelitoval cesty ani účasti na setkání Klubu. V připojeném článku a galerii se k nám můžete přidat aspoň v náhledu... a při příštím setkání se třeba přidáte osobně.

Zveřejněno: 25. 11. 2009

vzrostlý dub

Přesazování starších dřevin je možné, ale rozhodně není snadné

Také se vám stalo, že vaši předkové zasadili strom někam, kde se vám dnes vůbec, ale vůbec nehodí? Strom je krásný, zdravý, vám je líto ho porazit, ale nevíte co s ním. Co třeba ho přesadit? Nuže vězte, podzim je sice jedním z období, kdy se dají s úspěchem větším než jindy přesazovat dřeviny (tím druhým je jaro), ale na přesazování starších stromů jste si měli vzpomenout již před rokem. Tak dlouho totiž minimálně trvá jejich příprava na přesazení.

Jak postupovat, aby pravděpodobnost, že se přesazený starší strom ujme a bude na novém místě růst, prosperovat a hlavně dělat radost se můžete dočíst v připojeném článku. A pak se můžete rozhodnout, zda se do toho pustíte či nikoliv.

Zveřejněno: 17. 11. 2009

Strana 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25
Dekorace a doplňky
Recepty
Cizrnové dobroty (3)
Koláče s rebarborou (3)
Nealkoholické nápoje (3)
Palačinky a placky (4)
Polévky (2)
Slané koláče a pečivo (4)
Odkazy
domény - webhosting - serverhosting
blog bloger.cz
gurmánka
Maminčiny recepty
Inzerce zdarma
Galerie
mejly-hlíny
DOMÉNY - WEBHOSTING - SERVERHOSTING
webtržiště
TOPlist
od 9. 11. 2009