Zpět na domovskou stránku

I na rallye lze jezdit ekologicky a ekonomicky

Soutěžní auto Peugeot 206 GTi týmu AG Rally team, které bylo vybaveno přestavbovou jednotkou EUROPECON Flex
Soutěžní auto Peugeot 206 GTi týmu AG Rally team, které bylo vybaveno přestavbovou jednotkou EUROPECON Flex

I když v poslední době se o rallye píše spíš v souvislosti s tragickou nehodou, která byla příčinou smrti náhodných diváků, lze na automobilových soutěžích najít i některé zajímavosti, které stojí za zmínku. Co třeba rallye a ekologie?

výhodou přestavby na biolíh je nejen podstatné zvýšení kroutícího momentu, ale ekonomičtější provoz rallyového speciálu
Výhodou přestavby na biolíh je nejen podstatné zvýšení kroutícího momentu, ale ekonomičtější provoz rallyového speciálu

Sedmnáctého listopadu nebylo pouze dnem státního svátku, ale toto datum bylo i svátkem nadšenců rallye, kteří se sešli v Nové Jezné na plzeňsku. Zdejší rallye nebyla jen pěkným sportovním zážitkem, ale objevila se na ní i jedna zajímavost. Soutěžní auto Peugeot 206 GTi týmu AG Rally team, které bylo vybaveno přestavbovou jednotkou EUROPECON Flex, dávající závodnímu motoru nejen možnost pohonu na ekologičtější a ekonomičtější biopalivo s vysokým obsahem biosložky E85 ale hlavně zlepšující kroutící moment motoru, což je parametr u soutěžního vozu obzvlášť důležitý.Použití E85 v závodním voze díky přestavbové jednotce z dílny EUROPECONu a nově namontovaná závodní převodovka byly spolu výkonem posádky důvodem, proč se podařilo zlepšit výsledky dosahované na trati rally.

Naměřené časy přítomné diváky přesvědčily a přímo na trati mohli vidět i cítit změnu díky jemné vůni spalovaného biolihu.
Naměřené časy přítomné diváky přesvědčily a přímo na trati mohli vidět i cítit změnu díky jemné vůni spalovaného biolihu

Naměřené časy o tom přítomné diváky přesvědčily a přímo na trati mohli diváci vidět i cítit změnu díky jemné vůni spalovaného biolihu. Kvalita výrobků firmy europecon – jediného českého výrobce přestavbových jednotek se tak mohla ukázat přímo v náročných podmínkách soutěže. V neposlední řadě je třeba zmínit výhody přestavby na biolíh, která pro AG Rally tým znamená nejen podstatné zvýšení kroutícího momentu, ale ekonomičtější provoz rallyového speciálu. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že nejen závodní auto, ale i všechna ostatní vozidla týmu jsou přestavěna pro provoz na E85 pomocí jednotek EUROPECON. Autorem všech přestaveb je firma My - Car autoslužby Šíma Josef sídlící ve Stříbře, která je jedním ze smluvních partnerů EUROPECONu.

Chcete-li jezdit ekologicky ekonomicky a mít ve svém autě stejnou jednotku, jakou byl vybaven závodní speciál, není nic jednoduššího než se u této firmy objednat k přestavbě.


Autor: Ota Beran
© 2011

Datum zveřejnění: 25. 11. 2012Zpět na domovskou stránku
TOPlist