Zpět na domovskou stránku

Patříte k těm co už mají svojí vlastní mejlovku?

Když se někdo zeptá, jestli máte mejlovku, tak nejspíš většina odpoví: "Jasně, a nejednu." Jenže není mejlovka, jako mejlovka. Spousta lidí si pod pojmem mejlovka nejprve představí adresu elektronické pošty, ale já se vám chystám představit jedny stránky, na kterých zjistíte, co ještě může být zváno mejlovkou.

první bábovka z mejlovky
První bábovka z mejlovky se podařila na jedničku... a chutnala také výborně.

Už ani nevím, kdy to bylo, když se mi do mé e-mailové schránky dostal odkaz na internetovou prezentaci hrnčíře-bábovkáře Mejly-hlíny. Když jsem na ty stránky koukla, tak jsem se nestačila divit... něco tak krásného jsem už dlouho neviděla. Ručně dělané bábovkové formy mne doslova fascinovaly.

moje první mejlovka
Moje první mejlovka je krásně běloučká a peče se v ní jedna radost

Moc ráda peču, takže různých forem je u nás docela dost, ale žádná není originál, a tak není divu, že jsem zatoužila jednu takovou krásnou originální formu-mejlovku mít. Jelikož jsem dlouho nemluvila o ničem jiném, tak jsem se jednoho dne dozvěděla, že třeba k svátku by se jedna mohla objevit... no, to bylo něco pro mě. Těšila jsem se, a to doslova jako děti na Vánoce :o) A jednoho dne jsem se opravdu dočkala. Moji první krásnou běloučkou mejlovku s mým jménem jsem měla v rukou.

Po počátečním ostychu, kdy jsem se trošku bála toho, abych si tu krásnou formu nezničila, přišel ten okamžik, kdy jsem ji poprvé vymazala máslem, vysypala strouhankou a nalila do ní těsto na naši oblíbenou bábovku s kousky čokolády. Když jsem prvně nakoukla do trouby, tak jsem byla potěšena, jak se těsto krásně peče... a při vyklápění už jsem byla nadšená. Naštěstí jsem byla předem varována, že bábovky z mejlovky se vyklápí velice snadno, takže jsem ji nevysypala na zem.

mramorová bábovka z mejlovky
Mramorová bábovka z mejlovky byla také parádní.

Pak přišly na řadu další recepty... jako třeba piškotová bábovka s malinami a ostružinami (to už jsem k velké mejlovce přidala i dvě do dlaně). A když jsme jeli na první setkání Klubu fandů české bábovky, tak bábovka z mejlovky přece nemohla na našem stole chybět... a tehdy to byla kakaová dýňová bábovka.

piškotová bábovka s malinami a ostružinami
Piškotová bábovka s malinami a ostružinami byla i ve variantě do dlaně.

Osobní setkání s autorem mojí formy bylo také parádním zážitkem. I když jsem čekala, že Mejla-hlína bude fajn člověk, tak atmosféra, kterou on a jeho známí dokázali kolem sebe vytvořit byla vskutku nepřekonatelná. Už se těším, až se zase někdy potkáme... zatím využívám aspoň každé volné chvilky, abych navštívila Mejlovo stránky, kde se schází fajnoví lidé a povídají si nejenom o pečení a formách.

Kdo jste ještě nenavštívili Galerii forem Mejly-hlíny, tak to honem napravte... opravdu je na co se dívat a co obdivovat. A pokud se rozhodnete, že mejlovka je právě to, co vám doma ještě chybí, tak navštivte i virtuální prodejnu.

Tak, teď už víte, jak také může vypadat mejlovka (obejde se i bez "zavináče"). Věřím, že i vám učaruje krása hliněných forem, které vznikají pod šikovnýma rukama. A nenecháte si ujít příležitost a objednáte si zaručeně jedinečnou a originální formu na pečení nebo některý z dalších výrobků nadšeného hrnčíře.

A třeba se i přidáte do klubu... a budeme se moci těšit na setkání s dalšími fajn lidmi


Autor: Anna Marcinková
© 2010

Datum zveřejnění: 11. 2. 2010


Zpět na domovskou stránku
TOPlist