Zpět na domovskou stránku

Druhá cesta vedla opět na sever
Tradiční štětský jarmark

Pár týdnů uteklo jako voda a my jsme se vypravili na další cestu za zkušenostmi (a za výdělkem). Druhou příležitost nám poskytlo město Štětí pozváním na svůj tradiční jarmark. A tak jsme 12. září naložili stánek, zboží a pár dalších nezbytných drobností a vyrazili na sever... přidejte se aspoň virtuálně k nám

stánek s háčkovanými dečkami
Odpoledne svítilo sluníčko i na můj stánek.
prodejní stánky na jarmarku ve Štětí
Stánky byly umístěny na Husově náměstí

Na tržišti jsme měli být do sedmé hodiny raní... což znamenalo vyrazit někdy kolem půl šesté. Vstávání v časné raní době nebylo nic moc... zejména, když se po rozednění ukázala obloha zakrytá ocelově šedými mraky. To je tedy zase den, jestli se k tomu chladu přidá ještě déšť, tak to budeme mít štěstí, pokud to neodmarodíme.

Dopoledne se začali scházet první návštěvníci

Navzdory pošmournému počasí se na Husově náměstí již dopoledne postupně scházely početné skupinky zábavychtivých návštěvníků. A díky stánkům s horkou medovinou a svařeným vínem si chlad na nikoho nepřišel. A možná i proto se kolem poledne počasí začalo umoudřovat, takže po obědě začaly funovat i krásné sluneční hodiny... a návštěvníci zamířili i ke stánkům s výborným burčákem.

Dechová harmonie zahajující kulturní program
Dechová harmonie zahájila kulturní program...
mažoretky města Štětí
... a doprovodila Mažoretky města Štětí

Ale nejen stánky s občerstvením a krásnými řemeslnými a uměleckými výrobky přilákal davy návštěvníků. Byl tu také připraven bohatý kulturní program pro malé i velké diváky. Během celého dne si přišli na své příznivci všemožných hudebních žánrů - ke slyšení byla dechovka, staropražské písničky, country i světové hity šedesátých let, blues a další.

Celou akci zahájila v deset hodin dopoledne Dechová harmonie doprovázející vystoupení Mažoretek města Štětí. Po nich k pohodě a dobré náladě mimo jiné přispěla staropražskými písněmi a kuplety výborná dívčí kapela Viktorky.

Na odpolední program se přišlo podívat i sluníčko
žonglér Radim
Svými kousky zaujal žonglér Radim velké i malé návštěvníky
sluneční hodiny
Odpoledne fungovaly i krásné sluneční hodiny.

Po obědě byla část programu věnována převážně dětem. Představení Divadla na nitích upoutalo pozornost především těch nejmenších. Po nic přišel na scénu žonlér Radim, jehož kousky zaujaly snad úplně všechny, kteří se v tu chvíli nacházeli poblíž.

Po třetí hodině odpolední pódium opět patřilo hudební produkci. Na scénu vystoupila country skupina Vlak na Dobříš. A po country písničkách přišly na řadu písně šedesátých let v podání dívčí kapely The Apples.

Večer byl ve znamení hudby a ohně

Večerni program patřil bluesové kapele Bluesberry a legendární bluesrockové kapele Žlutý pes. A na úplný závěr slavnostního dne byla naplánována ohnivá show Radima Lůžka.

dívčí skupina Viktorky
Staropražské písně a kuplety předvedly Viktorky
návštěvníci štětského jarmarku
Bohatý program přilákal spoustu návštěvníků

Program to byl vskutku nabitý a vydařený a organizátorům za něj patří zasloužený potlesk. Návštěvníků se sešly stovky, i když koupěchtivých zákazníků již nebylo tolik, kolik bychom si přáli (ale na naftu jsme vydělali, získali pár nových kontaktů a výborně se pobavili). Největšího zájmu se z našeho zboží dočkala body pro miminka s háčkovanými límečky, ale ani ostatní výrobky nezůstaly bez povšimnutí. Máte-li zájem seznámit se s nimi, tak nahlédněte do některé z nabídek na našich stránkách nebo za námi přijeďte. Kam? To snadno zjistíte na stánce Tipy na výlet, kam průběžně přidáváme, kde budeme k vidění.

Těšíme se na setkání!


Autor: Anna Marcinková, Foto: Ota Beran
© 2009

Datum zveřejnění: 16. 9. 2009


Zpět na domovskou stránku
TOPlist
od 9. 11. 2009